✍️ Brazylijczyk Fabio Passos ???????? został zwycięzcą zawodów balonowych o Puchar Leszna – 33. ENEA Leszno Balloon Cup 2024 ????Drugie miejsce zajął Arkadiusz Iwański (Gaspol Balloon Team ????????). Na trzecim miejscu znalazł się Brazylijczyk Markus Kalousdian ???????? Najlepszy spośród gospodarzy okazał się Jakub Bauta (Aeroklub Leszczyński), zajmując 4 miejsce.
✍️Max Kowanek z Polonii 1912 Leszno zdobył tytuł wicemistrza świata juniorów w kickboxingu. Kowanek w finale kategorii wagowej 62,5 kg w formule full-contact musiał uznać wyższość reprezentanta Kazachstanu. Oprócz Kowanka w Budapeszcie walczyła jego koleżanka klubowa – Oktawia Jankowska. Leszczynianka występująca w kat. wagowej 52 kg w formule full-contact nie zdołała zakwalifikować się do strefy medalowej.
✍️ GI Malepszy Arth Soft Leszno w meczu otwarcia ligowego sezonu Fogo Futsal Ekstraklasy zremisował bezbramkowo z BSF ABJ Powiat Bośnia.
✍️ Piłkarze Polonii 1912 Leszno wygrali 2:0 w meczu 6.kolejki 4.ligi. Leszczynianie na boisku przy ul. 17 Stycznia pokonali LKS Gołuchów i awansowali na 3 miejsce w ligowej tabeli.
✍️ Kręglarze Polonii 1912 Leszno miniony weekend spędzili w czeskich Podebradach i Nachodzie, gdzie startowali w towarzyskich zawodach. W Podebradach najlepszy spośród leszczynian okazał się Adrian Szulc – 604 pkt. Następnego dnia w Nachodzie najlepiej punktował Michal Szulc – 634. Turnieje u naszych południowych sąsiadów stanowiły ostatni etap przygotowań Polonii 1912 Leszno do zbliżającego się sezonu ligowego.
✍️Druga drużyna Polonii 1912 Leszno/Dąb Zaborowo wygrała 5:0 z Rydzyniakiem Rydzyna w piłkarskiej lidze okręgowej.
✍️ Leszczynianie zdobyli dwa medale mistrzostw Polski weteranów w speedrowerze. Marcin Szymański na torze w Ostrowie Wlkp. sięgnął po tytuł mistrzowski, natomiast jego klubowy kolega z LKS Szawer Leszno – Jacek Wleklik wywalczył drugi tytuł wicemistrzowski. Daniel Kubiak uplasował się na 5 pozycji, a młodsi zawodnicy – Jakub Ignyś (IMP Młodzieżowców) ukończył na 11 miejscu i Mikołaj Kurpisz zajął 13 lokatę.
✍️ Hubert Jabłoński z Fogo Unii Leszno wygrał na torze w Krośnie Turniej Zaplecza Kadry Narodowej Juniorów. Następnego dnia zawody tej samej rangi zorganizowano w Tarnowie. Najlepszy okazał się Damian Ratajczak z leszczyńskiej Unii.
✍️Wakacje zakończyliśmy turniejem piłkarskim „Zaborowo Orlik Cup” w ramach programu #Aktywnaszkoła i #Aktywnyorlik. W szranki rywalizacji stanęło sześć zespołów. Pierwsze miejsce zajęła drużyna FC Dychy.