Po trzech latach przerwy, do kalendarza leszczyńskich imprez wraca pierwszomajowa rowerówka. Organizowana przez prawie 30 lat Majówka z ABC wraca do gry! Reaktywacji imprezy – zgodnie z zapowiedziami Prezydenta Łukasza Borowiaka – podjęło się Miasto Leszno.

Termin bez zmian: 1 maja. Trasa tradycyjnie: 28 km drogami i ścieżkami Leszna i okolic. Na mecie: jak w latach ubiegłych – darmowa grochówka (3 000 porcji), muzyka, stoiska gastronomiczne, gry, konkursy i zabawy dla najmłodszych. Już teraz rezerwujcie czas, sprawdzajcie rowery i zapraszajcie znajomych. Koniecznie przeczytajcie też regulamin imprezy! Samodzielnie w majówce udział mogą brać osoby pełnoletnie. Nieletni powinni być pod opieką osób, które ukończyły 21 r.ż. Prosimy o jazdę w kaskach i zadbanie o elementy odblaskowe.

Start Rowerowej Majówki zaplanowaliśmy na 1 maja (poniedziałek), na godz. 10. Spotkamy się w Alei Gwiazd Żużla przed Stadionem im. Alfreda Smoczyka. Stamtąd start będzie wygodniejszy niż z Rynku i ciasnych, przylegających do niego uliczek. Peleton poprowadzą oczywiście Strażnicy Miejscy z Leszna. Tak, jak w poprzednich latach, tempo będzie rekreacyjne – nie zamierzamy się ścigać! Z Leszna skierujemy się do Święciechowy, a stamtąd do Piotrowic, mała pętla i z powrotem do Leszna. Meta na lotnisku, gdzie czekać będą różne atrakcje, grochówka, konkursy, zabawy. Chcemy wspólnie piknikować i cieszyć się pierwszym majowym dniem.

 

Skip to content